RamazanCAN

Çekiliş Fayda Sağlar Mı?

Çekiliş etkinlikleri her ne kadar masum ve çok faydalı gibi gözükseler de işin arka tarafı maalesef öyle değil. Yanlış yapılan çekilişler sayfanıza yarardan çok zarar getirecektir. Aynı şekilde sponsorlu olarak katıldığınız çekilişlerde, hesabınıza bot takipçi gelme ihtimali çok yüksektir. Hesabınızın reklamlarla ve keşfete düşerek büyütmeniz her zaman daha sağlıklı bir işlem olacaktır.

Çekiliş Sistemleri:
1-KENDİ HESABINIZDAN
Bireysel olarak yaptığınız yani kendi sayfanızda paylaştığınız bir gönderiye şart ve koşullar koyarak yaptığınız çekiliş etkinliğidir. Bu çekiliş türü doğru kurgulanır ise başarılı sonuç almak kaçınılmazdır. Bireysel çekilişlerde, heresi ilgilendiren hediyelerden ziyade, sadece hesabınızı takip eden ya da sektörel hediyeler vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Çünkü herkesi ilgilendiren hediyelerde, hedef kitlenizin dışından da katılım oacaktır ve çekiliş bittikten sonra sayfanızı terk edeceklerdir.

2-SPONSORLU ÇEKİLİŞ
Sponsorlu çekilişler, genellikle 5-6 tane sayfanın büyük bir sayfanın etkinliğinde toplanarak yapılan etkinliklerdir. Özel mesaj yoluyla “15-20k takipçi garantili çekiliş” başlığı ile sizinle iletişime geçerler. Belirli ücret karşılığında sizi çekilişse dahil ederler. Çekilişin yapıldığı sayfalar genellikle şişirilmiş, bot takipçi arttırarak tamamlanır. Bu etkinliklere katılan sayfaların, daha sonrasında etkileşim ve erişimlerinin düştüğü gözlemlenmiştir.

Çekilişler ancak doğru kurgulanır ise sağlıklı olabilir. Arkadaşlarını etiketlemek, başka sayfaları takip ettirmek yerine; takipçilerinizden güzel bir söz, o ürüne neden ihtiyaçlarının olduğunu anlatmalarını istemeniz vs. gibi şeyler hem etkileşimlerinizi bir hayli arttıracak, hem de etkinliğinize sadece o ürünü gerçekten isteyen kişiler dahil olacaktır. Çekilişlerde yeni takipçi kazanmaktan ziyade, size değer vererek takip eden kişileri ödüllendirmeniz, sadakat açısından daha mantıklı olacaktır.

Leave a Comment